Medienos priežiūra

34 metų patirtis.

Kaip prižiūrėti baldų medieną, kad ji išliktų šviežia ir patraukli?

Svarbi medienos elementų savybė yra jų jautrumas atmosferos sąlygoms, pavyzdžiui, saulės šviesai, vėjui ir drėgmei. Neįmanoma 100 % apsaugoti medienos, kad ji visam laikui ir ilgiems metams nepasiduotų natūraliam senėjimo procesui. Kad lentos ilgiau išliktų šviežios, gamybos metu jas apsaugome lakuodami arba alyvuodami. Čia verta pridurti, kad mūsų pasiūlyme mediena skirstoma į:

  • Europos spygliuočių mediena - minkšta - ją apsaugome įvairių spalvų laku (žr. "medienos spalvų paletę" kairėje).
  • egzotinė mediena - kieta - apsaugome ją impregnuodami, o vėliau alyvuodami.

Europos spygliuočių mediena - minkšta



Lakuota spygliuočių mediena ilgiau išlaiko savo pirminę išvaizdą, priešingai nei aliejumi apsaugota egzotinė mediena. Taip yra todėl, kad lakas yra patvari danga, o aliejus išplaunamas ir įsigeria į medienos struktūrą. Tačiau dėl spygliuočių medienos struktūros priežiūra neatliekama, kai mediena susidėvi (suskilinėjęs lakas, mechaniniai pažeidimai), visos susidėvėjusios lentos turi būti pakeistos. Egzotinės medienos priežiūros procesas skiriasi....

Egzotinė mediena - kietmedis

Nors egzotinė mediena blunka greičiau nei lakuota mediena, jos tekstūra yra tokia, kad ją galima prižiūrėti ir atkurti pirminį šviežumą. Egzotinė mediena natūraliai linkusi "gerti" aliejų, kurį taip pat gali nuplauti lietus. Dėl to išorinė danga gali išdegti - išdžiūti nuo saulės. Todėl svarbu nepamiršti prižiūrėti medieną ir reguliariai ją alyvuoti. Dėl skirtingo medienos priežiūros laipsnio siūlome du sprendimus:

  • Jei mediena vis dar atrodo šviežia, praėjus šešiems mėnesiams po įsigijimo nuvalykite lentas (vandeniu su indų plovikliu), kad alyva nesusimaišytų su nešvarumais, ir tada patepkite matomus paviršius alyva. Šį procesą reikėtų kartoti kas 6 mėnesius. To užtenka, kad mediena ilgai išliktų graži ir intensyvių spalvų.
  • Antrasis atvejis - kai lentos jau būna pilkos ir išblukusios. Tokiu atveju pradėkite šlifuoti paviršių švitriniu popieriumi (iš pradžių stambesnio grūdėtumo, pvz., 180, paskui dar stambesnio grūdėtumo, pvz., 240 / 300), kol pašalinsite pilką dangą; geriausia šlifuoti matomus paviršius, t. y. viršutinius ir šoninius paviršius, kad neatsuktumėte lentų; lentų prisukimas atgal į vietą reikalauja praktikos ir užima daug laiko; tada užtepkite impregnavimo priemonės sluoksnį, o po to - alyvos sluoksnį.

Toliau parodytos tos pačios serijos lentos po priežiūros (šlifavimo ir tepimo alyva) ir prieš priežiūrą.

  • Kiekviena iš lentų pradžioje atrodė taip, kaip nuotraukoje su skaičiumi 1. Lentos nebuvo prižiūrimos ir ilgą laiką (maždaug 2 metus) buvo veikiamos išorinės aplinkos.
  • Skaičius 2 rodo lentą po to, kai jos paviršius nušlifuotas ir užpildyti įtrūkimai (neprivaloma priemonė).
  • 3 lentoje pavaizduota šlifuota, impregnuota ir alyva padengta lenta. Atkreipkite dėmesį į 1 ir 3 lentų skirtumus. Tai ta pati lenta - prieš ir po konservavimo. Atrodo kaip naujas. Nuotraukose matyti svarbus kietmedžio - egzotinės medienos - privalumas. Jį galima labai lengvai atkurti iki šviežios ir naujos būklės.
Susisiekite su
Privatumo nustatymai